A - I n f o s

a multi-lingual news service by, for, and about anarchists **
News in all languages
Last 40 posts (Homepage) Last two weeks' posts Our archives of old posts

The last 100 posts, according to language
Greek_ 中文 Chinese_ Castellano_ Catalan_ Deutsch_ Nederlands_ English_ Français_ Italiano_ Polski_ Português_ Russkyi_ Suomi_ Svenska_ Türkçe_ _The.Supplement

The First Few Lines of The Last 10 posts in:
Castellano_ Deutsch_ Nederlands_ English_ Français_ Italiano_ Polski_ Português_ Russkyi_ Suomi_ Svenska_ Türkçe_
First few lines of all posts of last 24 hours | of past 30 days | of 2002 | of 2003 | of 2004 | of 2005 | of 2006 | of 2007 | of 2008 | of 2009 | of 2010 | of 2011 | of 2012 | of 2013 | of 2014 | of 2015 | of 2016 | of 2017 | of 2018 | of 2019 | of 2020 | of 2021 | of 2022 | of 2023 | of 2024

Syndication Of A-Infos - including RDF - How to Syndicate A-Infos
Subscribe to the a-infos newsgroups

(tr) Italy, Sicilia Libertaria: Bu tarafta - Vatikan terliyor: Jübile yaklaşırken cinsiyete ve kürtaja karşı mücadele ediyoruz - Fra' Dubbioso (ca, de, en, it, pt)[makine çevirisi]

Date Thu, 30 May 2024 08:12:48 +0300


Bu aylık randevuyu açmak istediğim haber, uzun yıllar boyunca her 28 Ekim'de Benito Mussolini'nin (Mezzegra'nın (bugünkü Trementina) bir mezrası olan Giulino'da partizanlar tarafından öldürülen) ölüm yıldönümünün kutlandığı bir şehir olan Catania'dan geliyor. Como eyaleti), Fiamma Tricolore hareketi, curia'nın sessizliği altında, neo-faşizme yakın rahiplerin yardımıyla eski Duce için bir ayin düzenliyor. Ancak bu yıl 28 Nisan'da yas posterleriyle duyurulan ayin (18.00, Santa Caterina Kilisesi) yapılamadı. Ancak yerel Emniyet Müdürlüğü'nün müdahale edeceğini düşünen herkes yanılıyor. Asla! Katanya Msgr'ın başpiskoposuydu. Önceki yıllarda yaşanan tartışmaların farkında olan Renna, kilisenin 28'i öğleden sonra ve 29'u boyunca kapatılması emrini vererek kutlamayı engelledi. Bu bizi düşündürmesi gereken bir haber.

Ancak ne yazık ki bunların hepsi iyi haberler değil. Resmi olarak bu yıl 24 Aralık'ta açılacak olan 2025 Jübile felaketi ufukta görünüyor. Neden bir felaket hakkında konuşmamız gerekiyor? Ama kahretsin! İtalya ve özellikle Roma, sayıları 30 ila 35 milyon arasında değişen milyonlarca günahkar, her türlü şeyi yapmış ayak takımı, ihlalin, görevi kötüye kullanmanın, kendi belirlediği kurallardan "sapmanın" gerçek suçluları tarafından işgal edilecek. ve bu, günahlarını bağışlamak için Jübile randevusundan yararlanır; Vatikan makinesinin büyük para yiyen kazanına biraz para harcamak yeterli olacak ve her günahtan arınacak. Günah türüne göre tarifeler her zaman olmuştur; para ödeyerek cinayetten, tecavüzden, şiddetten ve her türlü suçtan kurtulmuş olursunuz. Bugün fiyat listesi çok utanmaz olurdu, çocuklara veya hayvanlara yönelik cinsel şiddetin kadına yönelik şiddetten daha az ciddi sayıldığı ortaya çıkarsa sosyal medyada ne olacağını bir düşünelim! "Eğer din adamı, zina günahına ek olarak, doğaya karşı işlediği günahtan veya hayvanlarla cinsel ilişkiden de affını isterse, 219 pound 15 metelik ödemek zorunda kalacak. Ancak doğaya karşı bir günahı bir kadınla değil de çocuklarla veya hayvanlarla işlediyse, yalnızca 131 pound 15 metelik ödeyecektir" (1517'de Papa Leo döneminde açıklanan Taxa Camarae'nin 35 puanlık tarifesinden)

Ama bugüne dönelim. Roma ve Lazio'da inşaat sahaları için motorlar ısınıyor. Jübile'nin 3.870 milyon civarında hareket ettiği tahmin ediliyor ve bunların 1.335'i hükümet tarafından sağlananlar. Kamu fonlarını yönetmek için Ekonomi Bakanlığı tarafından kontrol edilen "Giubileo 2025 SpA" şirketini kuran Mario Draghi'ydi; Giorgia Meloni'nin sonraki hükümeti, 2023 bölgesel seçimleri göz önünde bulundurularak merkez sağ tarafından yönetilen çeşitli Lazio belediyelerindeki çeşitli ilginç projelere yaymak için 334'ü elinde tuttu. Ancak daha sonra her zaman rezerve ederek toplamı 2.245 milyona çıkarmayı taahhüt etti. 673 milyonun Jübile ile bağlantılı olmayan projelerde kullanılması ve kullanımına daha sonra karar verilmesi hakkı.

Ancak Vatikan'ın boş durduğunu düşünmüyoruz; temsilcisi Msgr ile. Rino Fisichella inşaat sahalarını denetler ve paranın kullanımını denetler; Roma'nın en güzel meydanlarını, bölgelerini seçiyor, kısacası trafiği yönlendiriyor, bayındırlık işlerini yönetiyor, komuta ediyor. Bugün, Papa Boniface VIII'in her 100 yılda bir Jübile'yi ilan ettiği 1300 yılından 724 yıl sonra, ardından 1470 yılında Papa II. Paul'un "Ineffabilis Providentia" boğası ile mevcut ritimlere düştü. Ancak Papa Woytjla'nın bir jübile ile diğeri arasında para kazanmak için olağanüstü jübileleri icat ettiğini de unutmamak gerekir.

Roma'nın Portuense bölgesinde, yüzden az çocuğu olan özel bir anaokulu ve ilkokul olan Sacred Heart Meryem Ana'nın Kızları Enstitüsü'nde, 2013'ten bu yana birkaç kızın aileleri bir öğretmenin el yordamına uğradığını bildirdi; 2023'te kesin hüküm giydi, 5 yıl hapis yattı ve aile başına 25 bin euro ödeyecek. Aile üyelerinin vekilliğe, piskoposluğa ve ardından doğrudan Vatikan'a başvurmaları boşunaydı. "Avukatların yazdığına göre okul, çocuklara ve ailelere en ufak bir manevi ve/veya maddi destek sağlayamadı. Papa Francis tarafından kurulan ve 25-26 Mayıs 2024'te Roma'da yapılması planlanan ilk Çocuk Jübile'si göz önüne alındığında bile, bu tür davranışlar değersizlikle dolu ve Kilise'nin tüm öğretileriyle tam bir tezat oluşturuyor. Haksızlıkları, ihmalkar veya ihmalkar davranışları kınamanızı, her türlü manevi ve maddi zararın tazmini için adil sayılacak miktarda katkı yapmanızı rica ediyoruz" dedi. Haklı bir öfke ama faydasız bir talep, çünkü St. Peter's'taki sorumluların pedofili konusunda parmağını bile kıpırdatmaya niyeti yok: Katolik Kilisesi'nin asırlardır süren şovenist, kadın düşmanı ve ırkçı yapısı sorgulanamaz.

Nisan ayı başında Papa tarafından onaylanan "İnsan Onuruna İlişkin Dignitas Infinita" başlıklı İnanç Doktrini Dicastery belgesi yayımlandı. Vatikan direktifleri sürekli olarak doğrulanmaktadır: kürtaj, "her ne şekilde gerçekleştirilmiş olursa olsun, bir insanın varoluşunun ilk aşamasında, hamile kalma ile doğum arasında, kasıtlı ve doğrudan öldürülmesidir". Taşıyıcı annelik kınanmıştır çünkü "çocuğun, devredilemez onuru nedeniyle, yapay olarak teşvik edilmeyen, tamamen insani bir kökene sahip olma hakkı vardır." Ötenazi ve yardımlı intihardan bahsetmeye bile gerek yok; oysa cinsiyet teorisi, "canlılar arasındaki mümkün olan en büyük fark olan cinsel farkı" inkar ettiği için modern insan onurunun ihlallerinden biri olarak tanıtılıyor. İşte köle hükümetinin, Pnrr fonlarıyla kliniklerdeki yaşam yanlısı derneklerin varlığını finanse eden, IVG'yi boykot eden ve kürtaj yaptırmaya karar veren kadınlara karşı psikolojik terör uygulayan yasayı çıkardığı direktifler. Ama aynı zamanda, yakında Senato'ya gelecek olan taşıyıcı annelik "evrensel suçunu" öngören bir sonraki yasaya da ilham veriyor; Bu 824 sayılı yasa tasarısı, Meclis tarafından geçen Temmuz'da onaylandı. Bu bağlamda, 4 Nisan'da Roma'da, Bergoglio'nun desteğiyle Lumsa Üniversitesi'nde Bilim ve Yaşam yanlıları tarafından düzenlenen «Taşıyıcı anneliğin evrensel olarak kaldırılması için Uluslararası Konferans» düzenlendi. Partilerin Katolik dünyası ile uzlaşmaları nedeniyle feda edilen gökkuşağı ailelerinin protestoları işe yaramadı.

Kardeşim Şüpheli

https://www.sicilialibertaria.it/
________________________________________
A - I n f o s Anartistlerce Hazirlanan, anartistlere yonelik,
anartistlerle ilgili cok-dilli haber servisi
Send news reports to A-infos-tr mailing list
A-infos-tr@ainfos.ca
Subscribe/Unsubscribe https://ainfos.ca/mailman/listinfo/a-infos-tr
Archive http://ainfos.ca/tr
A-Infos Information Center