A - I n f o s

a multi-lingual news service by, for, and about anarchists **
News in all languages
Last 40 posts (Homepage) Last two weeks' posts Our archives of old posts

The last 100 posts, according to language
Greek_ 中文 Chinese_ Castellano_ Catalan_ Deutsch_ Nederlands_ English_ Français_ Italiano_ Polski_ Português_ Russkyi_ Suomi_ Svenska_ Türkçe_ _The.Supplement

The First Few Lines of The Last 10 posts in:
Castellano_ Deutsch_ Nederlands_ English_ Français_ Italiano_ Polski_ Português_ Russkyi_ Suomi_ Svenska_ Türkçe_
First few lines of all posts of last 24 hours | of past 30 days | of 2002 | of 2003 | of 2004 | of 2005 | of 2006 | of 2007 | of 2008 | of 2009 | of 2010 | of 2011 | of 2012 | of 2013 | of 2014 | of 2015 | of 2016 | of 2017 | of 2018 | of 2019 | of 2020 | of 2021 | of 2022 | of 2023 | of 2024

Syndication Of A-Infos - including RDF - How to Syndicate A-Infos
Subscribe to the a-infos newsgroups

(tr) Russia, Avtonom: Orsk'ta baraj gibi devlet: "Düzen ve kaos eğilimleri", bölüm 153 (ca, de, en, it, pt)[makine çevirisi]

Date Wed, 15 May 2024 08:54:43 +0300


Bir yoldaşın anısına ---- Bu podcast bölümünün yayınlanacağı hafta, yoldaşımız anarşist Dmitry Petrov'un ölümünün üzerinden geçen bir yıl olacak. Bakhmut savaşlarında elinde silahlarla öldü. Belki de Dmitry, yüz yıl sonra bile yoldaşları tarafından hatırlanacak olan mevcut neslin tek veya çok az anarşistinden biridir: komünler, işgal evleri ve punk-hardcore toplulukları Petrov'un adını alacak. ---- Ne yazık ki, şu anda Dmitry gibi çok az insan var: anarşizmi bir alt kültürün unsuru veya uzak bir ütopya olarak görmeyenler. Şöyle dedi: Eğer anarşistsek, anarşist komünizmi orada bir ara değil, yaşamımız boyunca inşa etmeye çalışmalıyız.

Eylemlerinden herhangi biri biraz pervasız bir samimiyet taşıyordu: 2000'li yıllarda Nazilerle bir tür kavga, herkes polislerden kaçtı ve Petrov, merdivenlerde dövdüğü Nazi'nin ensesinden çekilmek zorunda kaldı. metal bir zincirle metronun.

Ancak daha az mizaçlı olmadan, başka bir Moskova meydanının kesilmesini protesto eden yaşlı kadınları örgütlüyor. Petrov anarşist tartışma kulüplerindeki en iyi polemikçilerden biriydi. Kürt hareketiyle ilgilenmeye başladıktan sonra Rusya'da bu konunun en iyi uzmanlarından biri oldu.

Putin'in 2022'deki işgali, Dimitri'nin siyasi olarak Ukrayna'ya taşınmasına neden oldu. Ve sadece Ukrayna Silahlı Kuvvetleri saflarına katılmakla kalmadı, aynı zamanda orada tam teşekküllü bir anarşist birim örgütlemeye çalıştı: Rus Nazilerinin nasıl "Rus Gönüllü Kolordusu" olduğu gibi bir şey.

23 Şubat 2022'de neredeyse kimsenin inanmadığı savaş iki yılı aşkın süredir devam ediyor. Rusya-Ukrayna savaşının ne kadar süreceği bilinmiyor, hatta ne zaman ve nasıl biteceği de bilinmiyor.

Ancak anarşistlerin Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine gitme ve bugüne kadar orada kalma dürtüsü, Ukrayna devleti, uluslararası düzeyde tanınan sınırlar veya buna benzer bir şeyle ilgili değildir. İnsanlar Putin'in bok imparatorluğu yolunda silaha sarıldı. Sonuç ne olursa olsun, kesinlikle boşuna değildi.

Kemirgenler tarafından kemirilmiş
Geçtiğimiz haftanın ana Rus haberi Orenburg bölgesindeki sel oldu. Uralların sadece dağ değil aynı zamanda bir nehir olduğunu kaç kişi hatırlıyor? Ancak o kadar taştı ki binlerce insan evini ve neredeyse tüm mal varlığını kaybetti. Devlet mağdurlara yalnızca 50-100 bin ruble tazminat sözü verdi. Bölge valisi, vatandaşlarla yaptığı toplantıda, toplantının kameraya alınmaması için telefonların kaldırılması talimatını verdi. İlkbaharda karların erimesine dayanamayan barajı inşa edenlere göre felaketin nedeni... barajı kemiren kemirgenler oldu.

Orenburg bölgesindeki selden kısa süre önce Amur bölgesinde diri diri gömülen 13 altın madencisinin öldüğü açıklandı. Yer altından altın çıkardılar ve maden sahipleri güvenlik ihlallerini biliyorlardı: şimdi onlara karşı bir ceza davası açıldı.

Hatırladığımız gibi, kışın kazan daireleri soğuktan bozulmaya başladı: Devlet uzun yıllar boyunca konut ve toplumsal hizmetler altyapısının onarımına normal para yatırma konusunda açgözlü davrandı.

Moskova'da Crocus'ta yaşanan olaylarla ilgili hâlâ pek çok belirsizlik var. Teröristlerin belli bir eğitimden geçmiş olduğu açık: iyi koordine edilmiş bir grup halinde hareket ettikleri, aynı anda ateş ettikleri ve birbirlerini öldürmedikleri için de olsa.

Ancak gözaltına alındıklarında, modern Rus tarihinin en büyük terör saldırısını düzenleyen sert sabotajcıların değil, "vaiz asistanının telgrafta yazdığı" "Bizim Rusya" dizisindeki bazı komik enayilerin imajında ​​​​ortaya çıktılar. para kazanmayı teklif etti, etmeyenler ise olay yerinden kaçarken araba değiştirme zahmetine bile girdiler.

Pek çok soru ortaya çıkıyor: Çiğdem'deki terör saldırısı gerçekten bu kadar iyi planlanmış mıydı, yoksa başkentteki herhangi bir alışveriş ve eğlence merkezine makineli tüfeklerle girip onlarca insanı olay yerinde öldürüp ateşe vermek ve böylece ölü sayısının artması mümkün müydü? yüzü aşar mı?

Belki Moskova'daki tüm kalabalık yerler hemen hemen aynı şekilde korunmaktadır ve oradaki kaplamalar yangın güvenliği kurallarına aykırı olarak yanıcı malzemelerden yapılmıştır?

Moskova'da her dakika bazı sürücüler küçük ihlallerden dolayı para cezası alıyor: "akıllı" bir video kamera, örneğin yoldaki bir şeridin yasa dışı geçişini kaydediyor ve arabanın sahibinin kimliğini tespit ediyor. Ancak Crocus'lu teröristler geldikleri arabayla Moskova'dan yüzlerce kilometre uzakta ayrıldılar. Şimdi polisler onları özellikle Bryansk bölgesinde gözaltına aldıklarını söylüyor... Ama buna gerçekten inanmıyorum.

Gözaltına alınan haydutların halka açık alanda maruz kaldıkları işkence göz önüne alındığında, polislerin her türlü versiyonunu doğrulayacaklar; hatta terör örgütünün liderinin Taras Bulba olduğu noktasına kadar.

Putin döneminde çok sayıda polis olmasına rağmen aslında İçişleri Bakanlığı'nda eksiklik olduğu biliniyor. Polislerin çok sayıda patronu ve patronların patronları var, insanları yeniden görevlendirmek için kandıran bir sürü aptal var, ancak çeşitli tahminlere göre ve farklı departmanlarda sokaklarda düzeni gerçekten sağlayan polisler% 10 ila 40 arasında kayıp yaşıyor. . Ve içimden bir ses, Moskova'daki terör saldırısında bu kadar çok kurbanın olmasının ana nedenlerinden birinin bu olduğunu öne sürüyor.

Doğal afetler ya da polisin başarısızlığı her ülkede olur. Ancak Rus devleti tam bir saçmalık içinde ısrar ediyor: "Rus dünyasını Ukraynalı komşularına getirmek" için binlerce hayat ve milyarlarca dolar harcıyor, eşcinsellere ve Yehova'nın Şahitlerine zulmediyor ve çok daha fazlasını - hepiniz bunu kendiniz biliyorsunuz. Vatandaşlarına yardım etmek yerine.

Gözümüzün önünde Rus devleti, insanlar için faydalı olan her şeyi nasıl yapacağını unutuyor. Ve Orsk'ta bir baraj gibi oluyor: belki de bilinmeyen bir gelincik veya kunduz tarafından yok edilmiş.

Eh, bugünlük bu kadar! Düzen ve Kaos Eğilimleri'nde Otonom Eylem üyelerinin ve diğer yazarların güncel olaylara ilişkin anarşist değerlendirmeler yaptığını size hatırlatırız. Bizi YouTube, SoundCloud ve diğer platformlardan dinleyin, avtonom.org web sitemizi ziyaret edin, sosyal ağlarımıza ve e-posta bültenimize abone olun.

Listyev tarafından hazırlanan sayı

https://avtonom.org/news/gosudarstvo-kak-damba-v-orske-trendy-poryadka-i-haosa-epizod-153
________________________________________
A - I n f o s Anartistlerce Hazirlanan, anartistlere yonelik,
anartistlerle ilgili cok-dilli haber servisi
Send news reports to A-infos-tr mailing list
A-infos-tr@ainfos.ca
Subscribe/Unsubscribe https://ainfos.ca/mailman/listinfo/a-infos-tr
Archive http://ainfos.ca/tr
A-Infos Information Center