A - I n f o s

a multi-lingual news service by, for, and about anarchists **
News in all languages
Last 40 posts (Homepage) Last two weeks' posts Our archives of old posts

The last 100 posts, according to language
Greek_ 中文 Chinese_ Castellano_ Catalan_ Deutsch_ Nederlands_ English_ Français_ Italiano_ Polski_ Português_ Russkyi_ Suomi_ Svenska_ Türkçe_ _The.Supplement

The First Few Lines of The Last 10 posts in:
Castellano_ Deutsch_ Nederlands_ English_ Français_ Italiano_ Polski_ Português_ Russkyi_ Suomi_ Svenska_ Türkçe_
First few lines of all posts of last 24 hours | of past 30 days | of 2002 | of 2003 | of 2004 | of 2005 | of 2006 | of 2007 | of 2008 | of 2009 | of 2010 | of 2011 | of 2012 | of 2013 | of 2014 | of 2015 | of 2016 | of 2017 | of 2018 | of 2019 | of 2020 | of 2021

Syndication Of A-Infos - including RDF - How to Syndicate A-Infos
Subscribe to the a-infos newsgroups

(tr) Greece, APO, land & freedom: Tecavüz ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddete karşı gösterinin polis tarafından yasaklanması ve bastırılması için (ca, de, en, it, pt)[makine çevirisi]

Date Wed, 3 Aug 2022 09:36:31 +0300


DEVLET TECAVÜZLERİ YIIYOR - RAKİPLERİ YOK EDİYOR ---- Tecavüz ve toplumsal cinsiyet şiddetine karşı gösterinin polis tarafından yasaklanması ve bastırılması için ---- 22/7 Cuma günü Exarchion meydanında davetli bir toplantı yapıldı - "Yoldaşlara Karşı Yoldaşlar" inisiyatifiyle. ataerkillik ve cinsiyete dayalı şiddet' ve ardından APO 'ataerkillik karşıtı grup', Rubicon feminist sektörü, Sabbat ve diğer kolektifler tarafından - geçmişte bölgede meydana gelen tecavüz girişimlerine karşı. Daha spesifik olarak, 14/7 Perşembe günü, Strefi tepesinin altında, Psellou caddesinde, bir kadın, onu soyan, şiddetli bir şekilde döven ve ardından tecavüz etmeye çalışan iki adam tarafından saldırıya uğradı, bu da neyse ki mahalle sakinlerinin yardımıyla engellendi. seslerini duydu. İki failden biri kadın tarafından tanındı ve yoldan geçen birinin yardımıyla yakalandı, ikincisi ise polisin tipik ilgisizliğiyle onu aramaya yönelik Strefi tepesine kaçtı, Exarchia'da çok sayıda kuvvet kamp kurdu. militanlar. A.T.'de Başından beri uğradığı soygun, dövülme ve tecavüz girişimini ihbar etmeye giden kadın, polisten saygısızlık ve hakaretler alırken, saatlerce kalmaya zorlandığı Evangelismos hastanesinde işkencesi devam ederken, gelmesini bekledi. onu muayene etmek için tıbbi muayene.
Uyuşturucu mafyalarının polisle doğrudan işbirliği içinde, devlet baskısı ve hedefleriyle el ele sosyal yamyamlık koşulları dayatmaya çalıştığı bir alanda bu tür olaylar ilk kez meydana gelmiyor. Ve kadınlar ve anarşistler olarak, polisin toplumsal cinsiyete dayalı şiddetine ve cinsiyetçi saldırılarına karşı, 2019'daki iki gösteride olduğu gibi, hem tecavüze hem de polise karşı surlar dikerek ilk kez sokaklara çıkmıyoruz. Exarchia'nın işgali, kamptaki müfrezelerin bölgede yaşayan, çalışan, sık sık ve günlük olarak savaşan kadınları ve kızları taciz ettiği zaman.
Dünkü miting, yöneten katiller ile direnen toplum arasındaki yoğun rekabet ortamında yapıldı. Kurumlar tarafından desteklenen ve örtbas edilen genelleştirilmiş ataerkil, sınıf ve devlet şiddetine (çocuk tecavüzcüsü Lingadis ve tecavüzcü Filippidis'in serbest bırakılması, Jacques'i öldüren polislerin beraat etmesi ve Hortaria-Dimopoulos'un) öfkesinin ortasında. Korkoneas'ın cezaevinden salıverilmesi, Georgia'lı tecavüzcülerin yargı kararıyla serbest bırakılması, tecavüz mağdurlarının mahkeme salonlarında ve medyada geçit töreni yapılırken özgürce yürümesi). Hayatı şu anda yakın tehlikede olan anarşist Yannis Michaelidis'in açlık grevinin doruğa ulaştığı günlerde, cezasının öngörülen süresini doldururken hapis cezasının haklı bir şekilde uzatılmasıyla, 21/7 Perşembe günü polis kuşatmıştı. Atina'nın merkezindeki dayanışma yürüyüşünü de yasaklamaya çalıştı. Aynı zamanda, işgal altındaki mücadele alanlarını bastırma planı, Selanik'teki işgal 111'in tahliyesi, Dedeağaç'taki Eski Mezarlığın işgaline ültimatom ve tüm işgallerin karşı karşıya olduğu sürekli tehdit, sürekli hedefte olmasıyla devam ediyor. devletin isyan karşıtı kampanyasının Yunan devletinin geri itme uygulamalarıyla sınırda göçmen ve mülteciler katledilirken, aynı zamanda geride kavrulmuş toprak, kömürleşmiş ağaçlar, hayvanlar ve hayvanlar bırakan doğanın yıkım ve yağmalanmasının dehşetini bir kez daha yaşıyoruz. evler, ülke genelinde yanan ormanlar ve şehir içindeki kamusal yeşil alanlar, kapitalist vurgunculuk, baskı ve kontrol bölgeleri haline gelmek için özelleştirme ve ticarileştirmeye teslim edilecek. (Exarchia meydanı, Strefi tepesi, Kıbrıs ve Patision parkı, Dracopoulos arazisi vb.). Devletin gösterileri yasaklamaya başladığı ortam budur.
22/7 Cuma günü, davetli toplanmadan bir buçuk saat önce, her türden güçlü polis güçleri (MAT, DRASI, OPKE ve son olarak EKAM) meydanın çevresinde ve çevresindeki dar sokaklarda kamp kurar. Yoldaşlar ve dayanışma, meydanda toplanıyoruz ve kalabalık giderek artıyor. Mikrofondan duyurular okunur, sloganlar atılır, yazılar paylaşılır.

Protestocular sokağa çıkınca önlerine polis barikatı kuruluyor ve yürüyüşün ilerlemesi engelleniyor. Çevik kuvvet polisi, yoldaşları ön zincirlere vurarak ve protestocuların vücuduna göz yaşartıcı gaz ve flaş bombası atarak saldırdı.

Göz yaşartıcı gazın dumanı altında yeniden toplanıyoruz. Afişlerimizi MAT'a ve rüzgara dönük olarak yan yana duruyoruz yoldaşlar. Çevredeki yollar kapatılırken başka bir vahşi saldırı takip eder. Kaçmaya çalışanlar, protestocular, komşular ve yoldan geçenler dar sokaklardan birleşen MAT polisi tarafından vuruluyor. Bir gencin Em Caddesi'nde vahşice dövüldüğü ve tutuklandığı kaydedildi. Benaki ve diğer sekiz kişi Tositsa ve Oikonomou caddelerinin kavşağındayken, bölge sakinleri öfkeyle balkonlara çıkarak polislere kalkıp gitmeleri için bağırıyor.

Başlangıçta, insanların sığındığı bir apartmanın yanı sıra Exarchion Meydanı'ndaki kahve dükkanı çevrilidir. Biraz sonra, avukatların ve foto muhabirlerinin huzurunda, MAT apartmanın girişini terk eder ve tüm güçleri kahve dükkanının önünde toplanır, MAT kafirleri yüzlerini camlara yapıştırır, tehdit eder ve cinsiyetçi jestler yapar. içeride olan kadınlar. Aralarında küçük bir çocuğun yanı sıra polisler tarafından önceki saldırıya uğrayan kız arkadaşları da var. Kafenin etrafına yeni bir boğucu polis kordonu kurulur ve MAT tarafından kalkanlarıyla itilen avukatların bile yaklaşması engellenir. Tutuklananları almak için olay yerine bir kafes ve bir mekik gelir. Bir savcı hiç gelmedi.

İki saatten fazla bir süre tahliye operasyonu sürerken, polis bariyerinin (Stournaris ve Oikonomou) önünde toplanıyoruz. Yoldaşlar, pankartı açıyoruz ve devlet terörüne karşı dayanışma sloganları atarak olay yerinden ayrılmayı reddediyoruz. Dünya büyüyor. Pankartımızın bir metre önünde sıralanan MATatjilerden biri silahıyla bizi tehdit ediyor. Bir kez daha geri adım atmıyoruz.

Tutuklular kafeslere götürüldüğü sürece sloganlar yankılanıyor. Kimse yalnız değil - devlet baskısı karşısında yalnız kimse yok. Kafedeki refakatçiler, erkek polisler tarafından fiziksel olarak kontrol edilmeyi reddediyor ve bu nedenle içeri alınmaları engelleniyor.
Kafenin tahliyesi tamamlanmadan kısa süre önce mitinge yeniden gaz bombası atılır ve çevre sokaklarda kovalamaca başlatılır. Bütün bir mahalle POLİS TV YARGI MAKİNASI diye bağırıyor, HEP BİRLİKTE HER RUSYA SİPARİŞ VERİYOR.

GADA'nın dışında yeni bir miting düzenleniyor. Faillerin çoğu Cumartesi günü erken saatlerde serbest bırakılırken, 57 davadan üçü gülünç bir iddianameyle tutuklanarak savcılığa sevk edildi.
23 Temmuz Cumartesi günü, anarşist yoldaşların önleyici tutuklamaları ve başka bir gün için polis güçleri tarafından boğucu bir şekilde saatlerce kuşatılmış olan Exarcheion meydanındaki gösterilere yeni bir yasak getirilmesiyle, devlet baskısı cümbüşü devam etti.

Devlet çeteleri bizi korkutmaz, çileden çıkarır.

SOKAKLARDAKİ HERKES, MEYDANLARDAKİ HERKES - DIŞARIDA, POLİS VE MAFYA

YIANNIS MICHAILIDES'İN AÇLIK GREVİNDE ZAFER

DEVLET VE PATRİKİYE KARŞI YÖNETİM VE ANARŞİ İÇİN

Ataerkillik Karşıtı Grup - Anarşist Politik Örgüt

*karadan ve özgürlükten malzeme, kinimatini, Nikolas Georgiou ve refakatçi profilleri

https://landandfreedom.gr/el/agones/883-gia-tin-astynomiki-apagorefsi-kai-katastoli-tis-diadilosis-enantia-stous-viasmoys-kai-tin-emfyli-via
________________________________________
A - I n f o s Anartistlerce Hazirlanan, anartistlere yonelik,
anartistlerle ilgili cok-dilli haber servisi
Send news reports to A-infos-tr mailing list
A-infos-tr@ainfos.ca
Subscribe/Unsubscribe https://ainfos.ca/mailman/listinfo/a-infos-tr
Archive http://ainfos.ca/tr
A-Infos Information Center