A - I n f o s

a multi-lingual news service by, for, and about anarchists **
News in all languages
Last 40 posts (Homepage) Last two weeks' posts Our archives of old posts

The last 100 posts, according to language
Greek_ 中文 Chinese_ Castellano_ Catalan_ Deutsch_ Nederlands_ English_ Français_ Italiano_ Polski_ Português_ Russkyi_ Suomi_ Svenska_ Türkçe_ _The.Supplement

The First Few Lines of The Last 10 posts in:
Castellano_ Deutsch_ Nederlands_ English_ Français_ Italiano_ Polski_ Português_ Russkyi_ Suomi_ Svenska_ Türkçe_
First few lines of all posts of last 24 hours | of past 30 days | of 2002 | of 2003 | of 2004 | of 2005 | of 2006 | of 2007 | of 2008 | of 2009 | of 2010 | of 2011 | of 2012 | of 2013 | of 2014 | of 2015 | of 2016 | of 2017 | of 2018 | of 2019 | of 2020 | of 2021

Syndication Of A-Infos - including RDF - How to Syndicate A-Infos
Subscribe to the a-infos newsgroups

(tr) usi-cit.[Italy]: MILAN'DA PINELLİ'NİN ANISINDA AKŞAM (ca, de, en, it, pt, fr)[makine çevirisi]

Date Wed, 5 Jan 2022 10:53:18 +0200


14 Aralık akşamı saat 17:00'de, arkadaşları, planlandığı gibi, mekanın kâtibi üzerinde Pino'nun anısına bir duvar resminin boyandığı Miken Alanının önündeydiler, bu mükemmel bir işti ve tüm katılımcıların alkışını aldı. akşam. ---- Programın sunumu saat 21.00'de şöyle devam etti: "G. Pinelli'ye 5 bin imza topladığımız ve via G. Pinelli'ye dönüştürmek istediğimiz bir cadde olan via Micene'de Pinelli anısına 14 Aralık'ta gelenek haline geldi. Belediye yönetimine baskı yapmak. Zaman içinde devam eden girişimin amacı, tarihimizin önemli bir parçasını, özellikle San Siro bölgesiyle bağlantılı, her zaman mevcut baskı ve iddia mücadeleleriyle bağlantılı bir girişim unutmamaktır. Afişin sözleri, haklı taleplerimizin temelindeki birliğe bir çağrı ile bitiyor. Ve mucize, tam da bu yılın Ağustos ayında, Adil'in grev hattında görev yaparken bir kamyonun çarpması sonucu öldürülmesinin ardından gerçekleşti. Bu vesileyle, 11 Ekim'de bir genel grevi ve her zaman zenginlerin yararına olan Draghi hükümetine ve finans sektörüne karşı bir mücadele gününü teşvik eden, temel ve çatışmacı sendikacılığın tüm yelpazesinin birleşik bir koalisyonu yaratıldı. işçiler, 4 Aralık'ta. Zaten yaklaşmakta olan bir ortak genel grevden bahsediyoruz. USI, tabanda birlik çağrısı yapan ilk sendikalar arasında yer aldı ve son kongrede, atılan yola tam desteğini teyit etti.

Akşam, Licia'nın çilesinin hikayesinin anlatıldığı yazarlar, senaristler Ilaria Jorvine ve Roberto Mariotti'nin katılımıyla yakın zamanda yayınlanan Becco Giallo baskısının önemli başlığı "Çığlık olmadan uçuş" sunumuyla devam ediyor. Pinelli, kurumlara karşı hayatı boyunca sürdürdüğü meydan okumada, Pino'nun cinayetinin gerçeğine ışık tutmak, hikayenin kadın bakış açısıyla bir vizyonu ile. Özellikle gençleri içeren, maksimum düzeyde yayılması için komik bir yayın. Claudia ve Silvia Pinelli de araya girerek katkıda bulundukları yayının yazarlarını tebrik ettiler.

Bir sonraki an, 12 Aralık 1970'te Piazza'nun bir yılına kadar süren gösteriye karşı bir polis suçlaması sırasında göz hizasına atılan bir mum tarafından vurulan enternasyonalist Saverio Saltarelli'nin öldürülmesine yol açan olayın anısıydı. Fontana katliamı, devlet katliamı, Pinelli suikastı ve tutuklanan anarşist yoldaşların masumiyetinin sorumluluğunu üstlendi. Primo Moroni Arşivi'nden o gün orada bulunan yoldaşların henüz tamamlanmamış bir belgesel çalışmasıyla ilgili bazı röportajlar yansıtıldı: Faşistlerin gösteri çağrısı yaptığı o günün resmini çizen Massimo Varengo, ANPI, karşılık olarak bir karşı gösteri ve üniversiteyi olası faşist saldırılara karşı savunmak için polis teşkilatını (Katangalar) görevlendiren Devlet Üniversitesi Öğrenci Hareketi. Solun tüm çeşitli bileşenleri, Komünist Parti'nin ANPI ifadesinden başlayarak, Pinelli suikastını ve haksız yere hapsedilen anarşistleri unutarak sahaya çıktı. O yıl dönümünde, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yasaklarına rağmen, yukarıda ifade edilen içeriklerle ilgili olarak sokağa çıkanlar, enternasyonalistler arasında parlamento dışı solun çeşitli bileşenlerini barındıran anarşistlerdi. O etkinlikte Liberter Eylem'in bir parçası olarak bulunan Enrico Moroni'nin ifadesi de projelendirildi, anarşist hareketin çeşitli alanları ile birlikte bu gösterinin ana destekçileri olan liberter alandan iş arkadaşları ve öğrenciler tarafından bir yıl önce oluşturulmuş bir grup. Ardından Franco Schirone'nin ifadesi de geldi ve "Devlet Katliamı" kitabının yayınlanması da dahil olmak üzere bu karşı bilgi ve ihbar hareketini hatırlattı. Diğer öngörülen ifadeler, Saltarelli'nin inceleme cesedinin nakledildiği anı anlattı.

Akşam, "Spazio Micene" gibi mahallenin mevcut durumlarına serbest bırakılan bir alan, sosyal hak iddia eden tüm inisiyatiflerin kullanımına sunulan ve kendi kendini yöneten bir alan ile devam ediyor ve mücadelelere belirli bir tanıklık getirildi. konut hakkı için mahalle.

Akşam 22.30'da, USI ve konut hakkı hareketinin anarşist bayraklı yaklaşık 250 göstericiden oluşan bir mahkemenin, Miken Korosu'nun eşlik ettiği çeşitli özgürlükçü repertuarları söyleyerek mahalleyi geçmesiyle sona eriyor. "Figli dell'officina", "Hoşçakal Lugano Bella", "Ev orada yaşayanlara ait", "Söyle bana yakışıklı delikanlı", "Kadırga", Pino'nun "Enternasyonalin İlahisi" ile son buluyor. Ailesiyle birlikte yaşadığı halk evlerinin girişine yerleştirilen plaket. Burada alay durdu ve bir taç yerleştirildi, devam eden şarkılar çok hareketli bir etki yarattı.

EM

https://usi-cit.org/la-serata-in-memoria-di-pinelli-a-milano/
________________________________________
A - I n f o s Anartistlerce Hazirlanan, anartistlere yonelik,
anartistlerle ilgili cok-dilli haber servisi
Send news reports to A-infos-tr mailing list
A-infos-tr@ainfos.ca
Subscribe/Unsubscribe https://ainfos.ca/mailman/listinfo/a-infos-tr
Archive http://ainfos.ca/tr
A-Infos Information Center